15 maja, 2017 r.

Jak składać wnioski do NCN – Centrum Nauki wyjaśnia

Jak składać wnioski do NCN – Centrum Nauki wyjaśnia

fot. UŁ

W Narodowym Centrum Nauki trwają konkursy dla badaczy i naukowców, zarówno tych bardziej doświadczonych, jak i tych zaczynających dopiero karierę naukową. Często zdarza się, że dobre projekty nie zostają zakwalifikowane przez błędy w procesie zgłaszania kandydatury naukowca. Centrum Nauki Uniwersytetu Łódzkiego wychodzi naprzeciw potrzebom wnioskodawców, inicjując działania mające wspomóc proces przystępowania do konkursów.


Na zorganizowanym w Rektoracie UŁ spotkaniu, omawiane były konkursy ogłoszone przez NCN, czyli OPUS, PRELUDIUM, MINIATURA ORAZ UWERTURA. Wraz z pracownikami NCN wytłumaczono zasady przygotowania wniosku o dofinansowanie w konkursach (zasady ogólne przygotowania wniosku, budżet kosztów kwalifikowanych: kategorie kosztów, wycena nakładów) oraz przedstawiono wprowadzone w konkursach zmiany. Dodatkowo omówiono zasady rozliczania projektów finansowanych przez NCN.


NCN2


Konkursy, które były tematem spotkania dotyczą:

  • projektów badawczych, w tym finansowania zakupu lub wytworzenia aparatury naukowo-badawczej niezbędnej do realizacji tych projektów (OPUS),
  • projektów badawczych realizowanych przez osoby rozpoczynające karierę naukową, nieposiadające stopnia naukowego doktora (PRELUDIUM),
  • propozycji na pojedyncze działania naukowe (MINIATURA),
  • staży w zagranicznych zespołach naukowych, realizujących granty ERC (UWERTURA).


Centrum Nauki na bieżąco informuje również o innych konkursach, np. na dofinansowanie badań, innowacyjne projekty lub zagraniczne staże. Ich opisy, harmonogramy i wszelkie potrzebne informacje ukazują się na stronie Centrum Nauki UŁ.

Poprzednia wiadomość Studentki z UŁ pojadą na roczny staż Fulbrighta do USA
Następna wiadomość Bezpieczeństwo i regulacja na rynku energetycznym