Pełnomocnik ds. konkursu IDUB UŁ został powołany

Rektor Elżbieta Żądzińska powołała swojego pełnomocnika do spraw konkursu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza (IDUB). Pełnomocnikiem został Pan Profesor Rafał Głowacki z Wydziału Chemii UŁ.

Rolą pełnomocnika jest wspieranie władz Uczelni w zakresie wdrażania działań zaplanowanych w ramach konkursu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza.

Część z nich, tak jak np. Granty dla młodych i doświadczonych badaczy, Visiting Research Fellow, Junior Researcher in Residence czy Advanced Researcher in Residence została już uruchomiona. Na etapie ewaluacji znajdują się jeszcze wnioski w konkursie na wsparcie aparatury badawczej Sukcesywnie, w ramach IDUB UŁ, będą uruchamiane nowe programy, np. Doktoranckie i Studenckie granty badawcze.

- IDUB to nowe możliwości uzyskania finansowania badań, ale również wsparcie w zakresie dydaktyki, mobilności pracowników i studentów, a w konsekwencji zwiększenie stopnia umiędzynarodowienia. Niemniej, jest to przedsięwzięcie, które nigdy wcześniej nie było realizowane na naszej Uczelni. Zdobyte w ostatnim roku doświadczenie wskazuje na konieczność mniejszych lub większych korekt, np. w kwestii alokacji środków, doprecyzowania niektórych regulaminów, czy też modyfikacji procedur, według których przyznawane są dofinansowania we wspomnianych wcześniej obszarach - tłumaczy prof. Rafał Głowacki.

Prof. dr hab. Rafał Głowacki ukończył studia w roku 1996, na ówczesnym Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŁ. Jest chemikiem, specjalistą w zakresie chemii analitycznej. Jego praca badawcza dotyczy wykorzystania technik chromatograficznych w analizie próbek biologicznych.

Zarządzenie nr 107 Rektora UŁ z dnia 22.02.2021 - pełny tekst.

Dołącz do grupy DOBRA NAUKA na Facebooku i dziel się wiedzą!

Tekst źródłowy: Rektorat UŁ, Prof. R. Głowacki