Jubileusz PAM Center

Polsko-Amerykańskie Centrum Zarządzania (PAM Center) 1 kwietnia obchodziło jubileusz 25-lecia. Jest to prestiżowy projekt Uniwersytetu Łódzkiego kształcący na światowym poziomie przyszłe kadry menadżerskie.

 

PAM Center zostało powołane dzięki porozumieniu o współpracy pomiędzy Wydziałem Zarządzania UŁ a University of Maryland (College Park, Washington, DC). Jednostka powstała dzięki finansowemu wsparciu United States Agency for International Development (USAID). Jej założycielami byli prof. Jerzy Gajdka, prof. Jan Jeżak, a ze strony amerykańskiej głównie prof. Lee Preston, doktor honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego.

Centrum jest jednostką rozwoju kompetencji menadżerskich na światowym poziomie. Od początku istnienia PAM Center jego wiodącym projektem jest MBA. Wśród innych ważnych programów warto wspomnieć choćby MiniMBA. Jest to jedyny taki projekt prowadzony w Polsce oraz należący do nielicznych na europejskim rynku edukacji menadżerskiej.

Bilans 25-lecia:

- 460 absolwentów Programu MBA

- 1 317 absolwentów Mini MBA®

- ponad 6 000 absolwentów szkoleń

- 20 (22) edycji Programu MBA

- 54 edycje Mini MBA®

- 80 polskich wykładowców

- 155 wizyt amerykańskich wykładowców

- 2 100 godzin wideokonferencji

- 12 zrealizowanych projektów UE

- 1 167 beneficjentów projektów UE

Obecnie program MBA prowadzony w PAM Center należy do grupy najlepszych w Europie Centralnej i Wschodniej. Jako jedyny w kraju oferuje możliwość uzyskania kwalifikacji profesjonalnych CIM, ACCA, IPMA oraz realizuje zajęcia na platformach MOOC. Warto podkreślić, że uczestnicy MBA w PAM Center jako jedyni biorą korzystają z takich udogodnień, jak Indywidualny Program Rozwoju, grupowe projekty praktyczne czy zagraniczny projekt końcowy.

W najbliższych latach Centrum uruchomi nowe programy oparte na konwencji MBA. Mowa tu, m.in. o Digital Strategy and Transformation oraz projekcie wspólnie realizowanym z Wydziałem Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Ta inicjatywa jest koordynowana i rozwijana przez prof. dr hab. Agnieszkę Kurczewską. Projekt dotyczy start-upów w całkiem nowej formule opartej na autorskim know-how. Może być to sztandarowy projekt całego Uniwersytetu Łódzkiego.


Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Tekst źródłowy: PAM Center UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁ