6 września, 2019 r.

Kamil Majchrzak gotowy na Puchar Davisa!

Wrócił z Nowego Jorku i zaledwie kilkadziesiąt godzin później znów regularnie trenował na kortach AZS UŁ przed kolejnym turniejem. Kamil Majchrzak, student Uniwersytetu Łódzkiego, niebawem będzie walczył w Pucharze Davisa, w Grecji.

Piotrkowianin trzeci raz w tym roku zakwalifikował się do turnieju Wielkiego Szlema. W przypadku US Open udało się to dzięki zasadzie „lucky loser”. Eliminacji nie przeszedł, ale za to zajął w nich wysokie miejsce i dzięki temu mógł zastąpić zawodników, którzy rezygnowali z udziału w turnieju.

- Lucky loserem okazałem się dosyć szybko, więc na szczęście mogłem przygotować się i mentalnie i taktycznie na pierwszy mecz. Byłem więc gotowy – powiedział tenisista AZS Uniwersytetu Łódzkiego.

W pierwszej rundzie US Open Majchrzak pokonał Nicolasa Jarry’ego z Chile, potem wygrał z innym południowoamerykańskim tenisistą, Pablo Cuevasem. W III rundzie Polak nie dał rady dobrze prezentującemu się Grigorowi Dimitrowowi.

- Z Dimitrowem były szanse przynajmniej na wygranie choć jednego seta. To nie jest też tak, że zaraz Majchrzak wygra z Federerem, skoro Dimitow pokonał go właśnie w turnieju, ale Kamil zrobił rzeczywiście ogromny progres i przestał być „szesnastolatkiem”, którym jeszcze mentalnie był dwa lata temu - powiedział trener Kamila Majchrzaka, Tomasz Iwański.

W styczniu tego roku Kamil Majchrzak po raz pierwszy zakwalifikował się do Wielkiego Szlema (Australian Open, tam uległ w pierwszym pojedynku z Japończykiem Kei Nishikorim). W lipcu z kolei, po raz pierwszy wystąpił w najsłynniejszym turnieju tenisowym na świecie. Na trawiastych kortach Wimbledonu przegrał w pierwszej rundzie z doświadczonym Hiszpanem Fernando Verdasco.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Najlepsi polscy humaniści po raz 5!
Następna wiadomość Naukowcy UŁ członkami Akademii Nauk Ekonomicznych Ukrainy