21 lipca, 2020 r.

Kamil Majchrzak mistrzem Polski w deblu!

Kamil Majchrzak mistrzem Polski w deblu!

fot. M. Andrzejewski, UŁ

Kamil Majchrzak (AZS Łódź) został mistrzem Polski w deblu w parze z Janem Zielińskim. Wcześniej student UŁ wywalczył 3. miejsce w turnieju indywidualnym. Nasze wielkie gratulacje! Trzymamy kciuki za to, by kariera Kamila rozwijała się jak najbardziej.


W grze indywidualnej Kamil Majchrzak, podczas 94. Mistrzostw Polski, doszedł do półfinału, gdzie przegrał w dwóch setach z Danielem Michalskim. Tę samą drogę po turniejowej drabince przebył inny reprezentant UŁ, Piotr Gryńkowski. Zatem UŁ z Bytomia przywozi dwa brązowe krążki!


Wcześniej Kamil Majchrzak triumfował w turnieju z cyklu LOTOS PZT Polish Tour we Wrocławiu. W finale tego turnieju pokonał właśnie Daniela Michalskiego.Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.


Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/Tekst źródłowy: Pasja AZS

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Żyj świadomie! - dr Izabela Florczak
Następna wiadomość 75 lat Łodzi Filmowej – UŁ partnerem obchodów