28 czerwca, 2019 r.

Kamil Majchrzak w turnieju głównym Wimbledonu

fot. AZS UŁ

Tenisista AZS Łódź zajmujący obecnie 111. miejsce w rankingu ATPT - student pedagogiki kultury fizycznej i zdrowotnej na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ - awansował po raz drugi w karierze do głównego turnieju Wielkiego Szlema.

Dla 23-latka będzie to pierwszy występ w drabince głównej Wimbledonu. W wielkim szlemie debiutował w styczniu tego roku, po udanym przebrnięciu przez kwalifikacje Australian Open.

Turniej na kortach trawiastych Wimbledonu rozpocznie się 1 lipca. Oprócz Kamila Majchrzaka z Polaków w grze pojedynczej mężczyzn wystąpi Hubert Hurkacz, a w grze podwójnej Łukasz Kubot zagra w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo, (są rozstawieni z numerem 1).

Wywiad z Kamilem Majchrzakiem po eliminacjach do turnieju głównego w Przeglądzie Sportowym -> https://www.przegladsportowy.pl/tenis/kamil-majchrzak-kazdy-los-przyjme-z-otwartymi-rekoma/s7n3kg1

Trzymamy kciuki!

Źródło: AZS UŁ; Interia.pl; TVN24