9 maja, 2017 r.

Kobiety Niepokorne

Kobiety Niepokorne

fot. Wydawnictwo UŁ

Kobiety niepokorne – kobiety, które nie bały się mówić otwarcie na tematy, które przez innych były przemilczane. Jeśli chcesz poznać ich inspirujące historie, przyjdź koniecznie na spotkanie Interdyscyplinarnego Seminarium Gender, które zostanie poświęcone prezentacji książki „Kobiety niepokorne. Reformatorki – buntowniczki – rewolucjonistki. Herstorie” (red. Izabela Desperak i Inga B. Kuźma).


Książka „Kobiety niepokorne” stawia w centrum historie życia kobiet, które łączy aktywny stosunek do rzeczywistości oraz brak zgody na to, co zastają w swoich czasach i środowiskach. Publikacja, w której zostały opisane m.in. Eliza Orzeszkowa, Maria Konopnicka, ale też Elizabeth Arden czy Helena Rubinstein, wpisuje się w nurt herstory, ukazującej transformacje wyobrażeń na temat kobiecego losu i biografii.


W trakcie spotkania autorki opowiedzą o wyzwaniach stojących współcześnie przed naukami odnoszącymi się do kwestii płci, odwadze obalania schematów, a także o współczesnej potrzebie herstorii.


Zapraszamy 15 maja 2017 r. o godz. 13:15 na Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego do auli T1 (budynek T).


Poprzednia wiadomość Konkurs dla młodych doktorów i doktorantów
Następna wiadomość Juwenalia Sportowe na UŁ