Kolejne spotkanie Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci

Przed nami trzecie spotkanie UŁDD - serdecznie zapraszamy już w niedzielę 16 lutego na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Kopcińskiego 8/12), w godz. 11:00-12:00. Równolegle do wykładu dla dzieci będzie prowadzony wykład dla opiekunów. Zapisy już ruszyły i trwają do 14 lutego poprzez stronę dzieci.uni.lodz.pl.

Dzieci w wieku 7-12 lat zapraszamy na wykład "Kot pana Corbusiera. Nowoczesna architektura i zwierzęta", który przeprowadzi dr inż. Błażej Ciarkowski z Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ.

Opis: Frank Lloyd Wright zaprojektował kiedyś budę dla psa. Le Corbusier chętnie fotografował się ze swoim psem lub kotem i podkreślał, że zwierzęta są uczciwe i niewinne. Wielcy twórcy nowoczesnej architektury chętnie sięgali do inspiracji ze świata natury, uważając, że nowe budynki powinny powstawać w jej poszanowaniu.

Jak wygląda życie zwierząt we współczesnej architekturze? Co widzi wróbel przelatujący obok szklanej fasady wieżowca? Czy kot Le Corbusiera cieszył się, że jego pan zaprojektował taras na dachu?

Podczas wykładu pt. "Kot pana Corbusiera. Nowoczesna architektura i zwierzęta" postaramy się wspólnie spojrzeć na nowoczesne budowle z innej perspektywy - oczami zwierząt.

Dla opiekunów przygotowaliśmy zajęcia "Pięknie to zrobiłeś, ale..." - komunikacja w wychowaniu, czyli jak dziecko chwalić, jak ganić, jak instruować i motywować do wysiłku. Prowadząca: dr Wanda Baranowska z Wydziału Nauk o Wychowaniu.

Opis: Język, komunikacja to naczelne narzędzia budowania relacji opartych na miłości i wzajemnym szacunku. Zdarza się, że rodzice mówią "o jedno słowo za dużo lub za mało", zdarza się także, że nie słuchają wypowiedzi dziecka uważnie, komplikując proces kształtowania jego wiary we własne siły. Dbałość o komunikację w wychowaniu daje dziecku narzędzie do budowania dobrych relacji przez całe życie.

Wykład przybliży ogólne zasady komunikacji rodziców z dzieckiem w procesie wychowania. Zdemaskuje typowo, nieintencjonalnie popełniane błędy, skupi się na podstawach budowania przez rodziców wypowiedzi wspierających rozwój dziecka.

- - - - - - - -

Uniwersytet Łódzki dla Dzieci to projekt edukacyjny dla Dzieci w wieku 7-12 lat, którego celem jest popularyzacja wśród najmłodszych wiedzy z zakresu nauk humanistycznych, ekonomicznych, społecznych, ścisłych i przyrodniczych. Program obejmuje także serie spotkań skierowanych do rodziców z zakresu wychowania i kształtowania postaw u najmłodszych.

Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Łódzkiego i Studenckie Koła Naukowe oraz przedstawicieli instytucji, które są Partnerami Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci. Przez 9 lat razem z ULKIEM przeprowadziliśmy ponad 700 warsztatów i wykładów dla małych studentów UŁDD i ich opiekunów.

Rok pełen zmian: ULEK wyruszył w daleką podróż. Poszukuje nowych sposobów na odkrywanie świata i choć nie wie, jak długo mu to zajmie - obiecał, że wróci do nas z głową pełną pomysłów, którymi chętnie się podzieli.

Zmieniamy się dla Was. Za nami 9 wspaniałych lat pełnych naukowych przygód. To naturalna kolej rzeczy, że przyszedł czas na szukanie usprawnień. Chcemy się rozwijać, sięgać dalej.

W tym roku robimy więc krótką przerwę i będziemy z zespołem ekspertów intensywnie działać nad nowymi rozwiązaniami, pomysłami na zajęcia i systemem rekrutacyjnym. To wymaga czasu. A wszystko po to, żebyśmy wkrótce mogli spotkać się z ULKIEM w nowej, odświeżonej formule. Na pewno Wam się spodoba.

Pozostańmy w kontakcie - zaglądajcie na naszą stronę internetową. To tutaj będziemy Was informować o aktualnościach, a także o ciekawych wydarzeniach dla najmłodszych, które mamy nadzieję pojawią się w trakcie tej przerwy. Powiadomimy Was także, gdy ULEK wróci gotów na nową przygodę z UŁDD.

P.S. Ale, ale... nie chcemy się z Wami rozstawać. Zapraszamy Was w tym roku akademickim na wykłady!

49098826381_e63b00a24f_k