Kolejne tony “złota” dla WOŚP dzięki akcji UŁ!

Za nami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo wyzwań związanych z pandemią, 31 stycznia w całej Polsce odbyły się zbiórki na rzecz Fundacji WOŚP. Jedną z nich była akcja Zbudujmy Razem Serce, organizowana co roku przez studentów z SKN Inwestor z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego #UniLodz. Dzięki niej zebraliśmy w tym roku ponad 2,5 tony monet, czyli ponad 60 000 PLN!

 

Zbudujmy Razem Serce - relacja foto

12. edycja projektu Zbudujmy Razem Serce była wyjątkowa. Mimo utrudnień, wolontariusze ze Sztabu SKN Inwestor przez cały dzień budowali w łódzkiej Manufakturze ogromne serce ze złotych monet. Przynosili je głównie mieszkańcy Łodzi i okolic. Każdy mógł dorzucić swoje "trzy grosze", ale zazwyczaj był to mniejszy bądź większy worek.

Dla tych, którzy nie mogli tego dnia zjawić się osobiście, studenci UniLodz przygotowali e-skarbonkę. Wszystkie te działania opłaciły się, a sympatycy akcji dopisali i w tym roku. Wspólnie zebraliśmy ponad 60 tysięcy złotych, które wesprą oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Projekt Zbudujmy razem serce cieszy się od lat dużą popularnością. Niektórzy przez cały rok zbierają drobne monety, aby podczas finału dorzucić je do złotego serca. Ciężko było jednak przewidzieć, jaki odzew będzie miał podczas pandemii. Z tym większą radością przyjmujemy tegoroczny wynik zbiórki.

- Jako tegoroczny koordynator projektu Zbudujmy Razem Serce, pragnę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w finale. Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się uzbierać kwotę 60 045,28zł która w obecnych realiach naprawdę zachwyca i pokazuje, jak wiele udało nam się w tym roku zrobić - podsumowuje Wojciech Janosik z SKN Inwestor.

I dodaje:

- 29 finał WOŚP był bardzo specyficzny, wymagał bardzo dobrego przygotowania na ewentualności które mogłyby wystąpić i w rzeczywistości wystąpiły. Jednym z nich było przesunięcie terminu samego finału oraz obowiązująca w tym okresie kwarantanna. Pomimo tego, udało nam się zrealizować projekt, a nasze złote serce zbudowaliśmy razem z mieszkańcami Łodzi, którzy tego dnia chcieli przyjść i wspomóc naszą akcję oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jestem bardzo dumny, że dane było mi koordynować tę edycję i chciałbym zachęcić wszystkich studentów do poszerzania horyzontów. Jesteśmy studentami z własnej woli, więc wyciągnijmy z okresu studiów jak najwięcej i rozwijajmy się. Na pierwszym dniu studiów nawet nie pomyślałbym, że będę członkiem takiej akcji, a co dopiero, że będę odpowiedzialny za jej realizację.

Chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim uczestnikom finału ze strony mojej, jak i wszystkich członków SKN Inwestor. Myślę, że udowodniliśmy to, że serce damy radę zbudować w każdych warunkach i pragnę zaprosić wszystkich do udziału w następnej edycji tego projektu.

Przyłączamy się do podziękowań dla wszystkich, którzy wzięli udział w akcji, a naszym studentom gratulujemy zaangażowania i wspaniałej 12 edycji projektu.


Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Redakcja: Centrum Promocji UŁ