Komunikat o spotkaniu Przewodniczących Rad Uczelni

W dniu 12 listopada br. odbyło się pierwsze spotkanie Przewodniczących Rad Uczelni publicznych miasta Łodzi.

Gospodarzem i organizatorem spotkania była Rada Uczelni Uniwersytetu Łódzkiego reprezentowana przez Przewodniczącego Romana Wieczorka oraz Przewodniczącą Elekt - prof. Ewę Kołodziejczyk, a nadto uczestniczyli Przewodniczący Rad Uczelni: Uniwersytetu Medycznego - Zbigniew Pankiewicz, Akademii Sztuk Pięknych - dr inż. Jacek Michalak, Akademii Muzycznej - prof. Krzysztof Skotnicki, Wyższej Szkoły Filmowej - Roman Gutek.

Z uwagi na powody natury osobistej w spotkaniu nie uczestniczył - choć w pełni je aprobował - Przewodniczący Rady Uczelni Politechniki Łódzkiej - Dariusz Szewczyk.

Celem była wymiana doświadczeń w funkcjonowaniu tego organu Uczelni, ocena obowiązujących regulacji prawnych, oraz omówienie samej idei tego typu współpracy.

Ustalono jednogłośnie, iż spotkania takie są w pełni uzasadnione, mają głęboka wartość dla wszystkich uczestników i oczekiwane jest ich konsekwentne kontynuowanie.

Roman WieczorekPrzewodniczący

Rady Uczelni Uniwersytetu Łódzkiego