Konferencja „Konsument na rynku kolejowych przewozów pasażerskich”

25 maja (środa) 2016 r. o godz. 9:30 w Sali Rady Wydziału na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 8/12 rozpocznie się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Konsument na rynku kolejowych przewozów pasażerskich".

Konferencja została zorganizowana przez Katedrę Europejskiego Prawa Gospodarczego, Katedrę Prawa Gospodarczego Publicznego oraz Naukowe Koło Prawa Energetycznego i Innych Sektorów Infrastrukturalnych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Polską Fundacją Prawa Konkurencji i Regulacji Sektorowej Ius Publicum, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przy współpracy z Urzędem Transportu Kolejowego.

W programie konferencji znajdą się m.in. panele dyskusyjne poświęcone roli państwa i Unii Europejskiej w oddziaływaniu na funkcjonowanie rynku kolejowych przewozów pasażerskich, integracji transportu kolejowego z innymi środkami transportu i znaczeniu infrastruktury kolejowej dla funkcjonowania rynku kolejowych przewozów pasażerskich czy ochrony praw konsumentów w sektorze transportu kolejowego.

Szczegółowy program konferencji: http://www.wpia.uni.lodz.pl/images/Program_Konferecji_25_5_2016.pdf