Konferencja „Prawo cywilne w medycynie – odpowiedzialność za szkodę medyczną”

9 maja (poniedziałek) 2016 roku o godz. 11:00 w Auli Fioletowej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 8/12 rozpocznie się ogólnopolska konferencja naukowa "Prawo cywilne w medycynie - odpowiedzialność za szkodę medyczną" zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Prawa Cywilnego i Handlowego działające na Wydziale Prawa i Administracji.

Tematyka konferencji będzie dotyczyć zagadnień cywilnoprawnej odpowiedzialności za szkody medyczne, a celem konferencji jest pogłębienie wiedzy związanej z wzajemnymi relacjami między prawem cywilnym a medycyną. W trakcie konferencji będzie można wysłuchać referatów dotyczących m.in. roszczeń przysługujących poszkodowanym w wyniku powstania tzw. szkody medycznej, odpowiedzialności cywilnoprawnej za dokonanie zabiegu oczywiście zbędnego w transplantacji medycznej czy odpowiedzialności odszkodowawczej w związku ze stosowaniem medycznie wspomaganej prokreacji.

Szczegółowy program konferencji w załączniku:https://www.wpia.uni.lodz.pl/images/harmonogram_prawo_w_medycynie.pdf