Konferencja „Prawo o aktach stanu cywilnego – aspekty międzynarodowe”

Czas: 3 marcaMiejsce: Wydział Prawa i Administracji (ul. Kopcińskiego 8/12)

Sekcja Prawa Prywatnego Międzynarodowego ze Studenckiego Koła Naukowego Prawa Cywilnego i Handlowego UŁ, zaprasza na konferencję "Prawo o aktach stanu cywilnego - aspekty międzynarodowe", która rozpocznie się 3 marca (czwartek) 2016 r. o godz. 9:45 na Wydziale Prawa i Administracji (ul. Kopcińskiego 8/12), w Auli Zielonej.

1 marca 2016 roku minie rok od wejścia w życie ustawy z 28 listopada 2014 r. - Prawo o aktach stanu cywilnego - która po raz pierwszy w szerokim stopniu zajmuje się problematyką międzynarodową. Ze względu na rosnącą liczbę zagadnień transgranicznych w praktyce urzędów stanu cywilnego, prawodawca poświęca wiele uwagi transkrypcji zagranicznych aktów stanu cywilnego i rejestracji zdarzeń mających miejsce za granicą.

W czasie konferencji będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat takich zagadnień jak: zawieranie małżeństwa przez cudzoziemca w Polsce, odtworzenie zagranicznego dokumentu stanu cywilnego czy transkrypcja zagranicznych dokumentów stanu cywilnego. Przewidywany jest również konkurs dla kół nukowych.

Szczegółowy program konferencji: