Konferencja The Anthropology of Technics

9 maja w Bibliotece Jagiellońskiej Collegium Maius w Krakowie rozpocznie się międzynarodowa konferencja "The Anthropology of Technics", której partnerem jest Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ. W trakcie konferencji zaplanowane są wystąpienia znakomitych europejskich naukowców, których badania koncentrują się na społecznych konsekwencjach czwartej rewolucji przemysłowej łączonej z upowszechnianiem nowych konwergentnych technologii - automatyzacji i robotyzacji, biotechnologii i sztucznej inteligencji. W Radzie Naukowej zasiadają m.in. naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego - prof. Ryszard Kluszczyński i dr. hab Inga Kuźma. Współorganizatorem wydarzenia jest Ada Florentyna Pawlak, antropolog technologii z IEiAK UŁ - członkini Komitetu Organizacyjnego konferencji i członek założyciel "The Society of Ethics and The Philosophy of Technology", którego utworzenie towarzyszy konferencji.