1 czerwca, 2017 r.

Konferencja "Ustrój i zarządzanie w szkolnictwie wyższym" na Uniwersytecie Warszawskim

Konferencja

fot. NKN

19 i 20 czerwca 2017 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66) odbędzie się konferencja „Ustrój i zarządzanie w szkolnictwie wyższym”. Będzie to dziewiąta i ostatnia z cyklu konferencji programowych przygotowujących Narodowy Kongres Nauki, który odbędzie się we wrześniu w Krakowie.


Dwudniowe spotkanie poświęcone będzie omówieniu systemu zarządzania różnego typu uczelniami wyższymi w Polsce. Jest to kluczowe zagadnienie dla powodzenia zmian jakie zostaną zainicjowane Ustawą 2.0. Wspólnie z przedstawicielami środowisk akademickich spróbujemy poszukać rozwiązań, które pozwolą wzmocnić autonomię uczelni oraz znaleźć optymalne rozwiązania dotyczące wyboru władz uczelni. Kluczowa będzie także dyskusja na temat relacji wewnątrz uczelni, w tym roli władz rektorskich, dziekańskich oraz Senatu. Omówimy także wspólnie działania szkół wyższych w ramach związków i sieci.


Istotnymi wątkami poruszanymi podczas warszawskiej konferencji będą także: udział interesariuszy w procesie zarządzania uczelnią i relacje wewnątrz uczelni, polityka kadrowa i finansowa szkół wyższych oraz rola ministerstwa w systemie szkolnictwa wyższego i nauki. Porozmawiamy także o roli systemów informatycznych stosowanych we wspomaganiu zarządzania uczelnią oraz przeanalizujemy szanse i wyzwania, jakie stoją przed tworzonym Uniwersytetem Polskiej Akademii Nauk.


Link do formularza rejestracyjnego, program i więcej informacji o konferencji na stronie: https://nkn.gov.pl/konferencja/konferencja-warszawa-19-20-06-2017/.
Tekst źródłowy: NKN

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Uniwersytet Łódzki gospodarzem Kongresu EATLP 2017
Następna wiadomość Szkoła języka angielskiego ELC wyróżniona znakiem jakości Stowarzyszenia PASE