Konferencja Władz Uczelnianych Matematyki i Informatyki KWUMI 2016

W dniach 20-21 maja 2016 r. w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym UŁ w Łodzi, przy ul. Kopcińskiego 16/18, odbędzie się, organizowana co roku w innym ośrodku akademickim Polski, Konferencja Władz Uczelnianych Matematyki i Informatyki - KWUMI 2016. Organizatorem konferencji jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.

Spotkanie poświęcone jest wymianie doświadczeń i przedyskutowaniu aktualnych problemów dotyczących działalności naukowej, dydaktycznej oraz kształcenia kadry. Uczestnikami KWUMI są dziekani wydziałów prowadzących kształcenie na kierunkach studiów: matematyka oraz informatyka. Swój udział w KWUMI 2016 potwierdzili dziekani z 23 uczelni. Co roku organizatorzy zapraszają do udziału w konferencji przedstawicieli instytucji państwowych odpowiedzialnych za finansowanie i rozwój nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce. W tym roku zaproszono prelegentów z: KEJN, NCN, NCBiR, CK ds. Stopni i Tytułów, PKA, CKE, IM PAN, PTM, ICMMiK.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: J.M. Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, Prezydent Miasta Łodzi, Wojewoda Łódzki oraz Marszałek Województwa Łódzkiego.

Konferencja organizowana jest przy wsparciu finansowym Rektora UŁ oraz firmy CERI.