Konkurs dla start-upów – trwa rekrutacja

"Mam Pomysł na Startup" to konkurs skierowany do twórców innowacyjnych projektów zarówno naukowych, technologicznych jak i kreatywnych/artystycznych, we wczesnej fazie rozwoju. Mogą oni zyskać nie tylko udział w szkoleniach, wsparcie mentorskie doświadczonych przedstawicieli biznesu, czy dostęp do pilotażowej sieci 5G, ale też zawalczyć o cenne nagrody. Uniwersytet Łódzki wspiera innowacje i po raz kolejny jest Partnerem Strategicznym konkursu dla młodych przedsiębiorców, organizowanego przez Urząd Miasta Łodzi. Rekrutacja trwa do 30 kwietnia.

Do konkursu można zgłaszać zarówno projekty i usługi zmieniające świat globalnie, jak i te mniejsze, nowatorskie, wpisujące się w potrzeby lokalnego rynku.

W tym roku inicjatywę wspiera blisko 40 podmiotów, a wśród nich 5 największych łódzkich uczelni, a także działający na rynku inwestorzy oraz instytucje okołobiznesowe, w tym Partnerzy Strategiczni: Google for Startups, Amazon, Accenture, HRP, Sieć Aptek Rosa, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Z nadesłanych aplikacji wyłonione zostaną najlepsze zespoły, które wezmą udział w 6 miesięcznym mentoringu. W tym roku zaproszenie do współpracy przyjęło blisko 50 mentorów z kraju oraz z zagranicy. Dodatkowym wsparciem dla uczestników będą organizowane warsztaty, indywidualne spotkania z ekspertami, inwestorami oraz analitykami biznesowymi. Przy ocenie projektów będą brane pod uwagę kompetencje zespołu, wykorzystywana technologia, a także otoczenie rynkowe projektu i jego globalny potencjał.

Unikatowym wsparciem dla startupów będzie bezpłatny, półroczny dostęp do pilotażowej sieci 5G! Zespoły otrzymają szansę testowania możliwości technologii 5G oraz kreowanie jej nowych zastosowań. Zakwalifikowane do programu startupy objęte zostaną dodatkowym wsparciem eksperckim ze strony Politechniki Łódzkiej oraz zespołu działającego w ramach projektu DIH5G.

Finalnie, uczestnicy będą mogli dokonać prezentacji projektu przed kluczowymi inwestorami z kraju oraz z zagranicy podczas organizowanego przy współpracy z Uniwersytetem Łódzkim VC Speed Dating oraz zawalczą o nagrody sponsorowane przez Parterów Konkursu w formie finansowej, rzeczowej oraz usługowej o wartości przekraczającej 250 000 PLN.

Rekrutacja do konkursu będzie prowadzona do 30 kwietnia 2021 r. na stronie http://www.startupy.lodz.plwww.startupy.lodz.pl

W konkursie mogą uczestniczyć osoby fizyczne/zespoły projektowe oraz przedsiębiorcy działający na rynku nie dłużej niż 36 miesięcy.

Ubiegłoroczną edycję konkursu wygrały ex aequo projekty SeniorApp oraz CodeAlly.io. SeniorApp stworzył aplikację, która w obecnych czasach odgrywa znaczącą rolę w łączeniu osób oferujących pomoc w sprawach życia codziennego z osobami starszymi. CodeAlly.io wyszedł naprzeciw branży IT, tworząc platformę do rekrutacji programistów oraz nauki programowania. Wśród pozostałych laureatów znalazły się projekty: SomiGro, Poskładane, AquainGon, EmployPlan, PHOTOLAND, Inkfinity, PolyCoat, Biodegradowalne opakowania przeznaczone do pakowania żywności, Podkluczyk, Pet an9d Others. Historyjki komiksowe, ARTY, TylkaGalanta, BreastIdea, Airneatly, Przyszłośc Mody, KanapkaMan.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie: www.startupy.lodz.pl

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał: UMŁ

Redakcja: Centrum Promocji