Konkurs na logo międzynarodowego projektu RESET

Wystartował projekt "RESET - Redesigning Equality and Scientific Excellence Together" (Wspólne działania w zakresie promowania równości w nauce i doskonałości naukowej). Jego celem jest zapewnienie równości kobiet i mężczyzn w instytucjach badawczych. Zachęcamy studentów i studentki do wzięcia udziału w konkursie na identyfikację wizualną projektu. Cel - stworzenie nowoczesnego loga z jasnym przekazem. Prace mogą być nadsyłane do 24 lutego. Formularz aplikacji został umieszczony na dole strony.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu.

Jak wziąć udział w konkursie?

Studenci powinni przygotowane prace umieścić w cyfrowym repozytorium (np. dropbox, google drive, wetransfer), zaś link dodać w formularzu zgłoszeniowym, umieszczonym na dole strony.

Czym jest RESET?

RESET koncentruje się na działaniach umożliwiających realne wyrównanie szans kobiet i mężczyzn w instytucjach badawczych. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni, w ramach której badaczki i badacze będą mogli w pełni realizować swój potencjał naukowy i organizacyjny. RESET wykorzystuje intersekcjonalne (krzyżowe) podejście do koncepcji (nie)równości i zmierza do wypracowania Planów na rzecz Równości Płci (GEP), które zostaną wcielone w instytucjach partnerskich projektu, w oparciu o analizę potrzeb i doświadczeń każdej z nich. W inicjatywie tej - finansowanej w ramach prestiżowego programu Unii Europejskiej Horyzont 2020 - udział bierze siedem uczelni europejskich: Uniwersytet w Bordeaux (Francja; koordynator projektu), Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach (Grecja), Uniwersytet Łódzki (Polska), Uniwersytet w Porto (Portugalia), Uniwersytet Ruhry w Bochum (Niemcy), Uniwersytet w Oulu (Finlandia) oraz Instytut Nauk Politycznych w Paryżu (Francja).

Projekt będzie trwał przez cztery lata, począwszy od stycznia 2021 roku, i zakłada realizację różnorodnych warsztatów edukacyjnych, szkoleń i innych działań widocznych w przestrzeni publicznej, mających na celu popularyzację idei równości i jej związku z podnoszeniem jakości badań naukowych. Pierwszym z takich działań jest ogłoszenie konkursu dla studentek i studentów z uczelni partnerskich na stworzenie identyfikacji wizualnej projektu.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Tekst źródłowy: Redesigning Equality and Scientific Excellence Together (RESET)