Konkurs VERBA VERITATIS na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu

Do udziału w XVII edycji konkursu VERBA VERITATIS na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu, zapraszamy studentów i absolwentów uczelni wyższych mających siedzibę w Polsce, autorów prac: licencjackich, magisterskich, inżynierskich, MBA, podyplomowych, doktorskich i habilitacyjnych, które zostały obronione w terminie 01.09.2020–31.07.2022. Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody pieniężne o łącznej wartości 10 tys. zł (pula nagród może ulec zwiększeniu). Dodatkowo, w ramach konkursu zostaną przyznane Nagrody Różnorodności najlepszym pracom z zakresu Diversity & Inclusion, o łącznej puli 5 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca 2022 roku.

Zakres tematyczny prac, które mogą zostać zgłoszone:

• etyka biznesu, w tym zagadnienia etyczne w ekonomii, teorii zarządzania i naukach pokrewnych,
  • społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR),
  • ład korporacyjny i raportowanie niefinansowe (ESG),
  • innowacyjność społeczna w gospodarce,
  • dobre praktyki na rynku finansowym, ze szczególnym uwzględnieniem rynku consumer finance,
  • przeciwdziałanie nadużyciom gospodarczym,
  • Diversity & Inclusion (pod patronatem Karty Różnorodności koordynowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu).

Jak zgłosić pracę?

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie. Do formularza należy załączyć: skan dokumentu potwierdzającego obronę pracy, egzemplarz zgłaszanej pracy oraz streszczenie pracy.

Konkurs organizowany jest przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz Akademię Leona Koźmińskiego.

Szczegółowe informacje.

Kontakt: konkurs@zpf.pl