Wesprzyj łódzkich seniorów. Zostań wolontariuszem

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi poszukuje wolontariuszy w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów". Projekt realizowany będzie do dnia 31 grudnia 2023 roku.

W ramach programu wolontariusze mają nieść pomoc poprzez:

• wsparcie społeczne - uruchomienie wolontariatu w zakresie wspólnego spędzenia czasu z seniorami, w szczególności samotnie zamieszkującymi,
  • wsparcie w czynnościach dnia codziennego poprzez pomoc w sprawach związanych z utrzymaniem porządku w domu, pomoc w dostarczaniu produktów żywnościowych np. z PCK, Caritas, zakup i dostarczanie seniorom zakupów (koszt zakupionych produktów pokrywa senior), czy pomoc/towarzyszenie w zakresie realizacji recept.

Wolontariusz sam decyduje, czy jest w stanie odpowiedzieć na dane zgłoszenie, w zależności od możliwości czasowych lub miejsca zamieszkania seniora.

Wolontariuszem może zostać osoba, która ukończyła 18 rok życia oraz spełnia warunki o których mowa w przepisach Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej gwarantuje umowę wolontariacką oraz zwrot kosztów przejazdów.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod adresem mailowym wkn@mops.lodz.pl lub telefonicznie z pracownikiem Wydziału Koordynacji Wydziałów Pracy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi - Panią Jolantą Wolak - numer telefonu (42) 685-43-50.

Materiał: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ