7 czerwca, 2018 r.

Koszykarze z UŁ ze srebrnym medalem

for. pixabay

Z udziałem szesnastu zespołów męskich i piętnastu żeńskich w Krakowie zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce. Imprezę zorganizował AZS Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W grupie uniwersytetów zespół z UŁ zajął II miejsce.

Zespół naszej uczelni prowadzony przez Piotra Zycha oparty jest na koszykarzach drugoligowych ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata. W klasyfikacji generalnej uplasowaliśmy się na 11 pozycji, ale spośród uniwersytetów daliśmy się wyprzedzić tylko przez UMCS Lublin.

Żeński zespół Politechniki Gdańskiej i męski Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – to wygrani tegorocznych mistrzostw.

Dobre wyniki osiągnęły również koszykarki z Uniwersytetu Łódzkiego – w klasyfikacji ogólnej zajęły 5 miejsce.

Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce organizowane są przy dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wyniki turniejów na bieżąco można sprawdzać na stronach internetowych – turniej kobiet www.azs.agh.edu.pl/ampkoszfinalk/ i turniej mężczyzn www.azs.agh.edu.pl/ampkoszfinalm/.

Gratulujemy sukcesów!

Redakcja: Centrum Promocji