21 kwietnia, 2017 r.

Książki dla Doniecka

fot. UŁ

Kilkadziesiąt publikacji z zakresu nauk humanistycznych trafi już wkrótce do Donieckiego Uniwersytetu Państwowego na Ukrainie. Książki to dar Uniwersytetu Łódzkiego dla tamtejszej uczelni. Przygotowaniem księgozbioru zajęła się Biblioteka UŁ.

- Biblioteka Uniwersytecka przygotowała i przekazała Donieckiemu Uniwersytetowi Państwowemu 68 publikacji z zakresu nauk humanistycznych, ekonomicznych i społecznych wydanych przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego oraz wiodące wydawnictwa polskie – mówi Tomasz Piestrzyński, dyrektor BUŁ.

donieck

Cała akcja została przygotowana pod patronatem prof. Pawła Starosty, prorektora UŁ ds. współpracy krajowej i międzynarodowej.

- Pamiętając o tym, że wiedza jest wartością nadrzędną i przynależną każdemu człowiekowi, uważamy że nikt nie może zostać jej pozbawiony. Stoimy na stanowisku, że wolny dostęp do źródeł informacji i wyrównanie szans kształcenia są fundamentalnym prawem we współczesnym świecie. Mamy nadzieję, że przekazany księgozbiór przyczyni się do poszerzenia horyzontów naukowych Państwa studentów i zachęci ich do dalszej eksploracji świata – napisał w liście do władz ukraińskiej uczelni prof. Starosta.

Poprzednia wiadomość Uniwersytet Łódzki gospodarzem Kongresu EATLP 2017
Następna wiadomość Program Horyzont 2020 – poszukiwanie możliwości uczestnictwa