12 sierpnia, 2019 r.

Letnia szkoła filmowa w „Wieży Babel” w Łodzi

fot. Centrum Promocji UŁ

W sercu miasta wyrasta „Wieża Babel”, czyli akademik dla zagranicznych studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Członkinie i członkowie kooperatywy produkcyjno-dystrybucyjnej WET działającej w Rotterdamie zaproszą studentów UŁ do udziału w letniej szkole filmowej. Tygodniowa praca zaowocuje wspólnie przygotowanym filmem, inspirowanym pojęciem współistnienia oraz samym budynkiem „Wieży Babel”.

W wypracowaniu spójnej artystycznej strategii pomogą projekcje i dyskusje poświęcone istotnym zjawiskom kina dokumentalnego i fabularnego, w tym materiałom z łódzkiej Wytwórni Filmów Oświatowych. Gotowy film zostanie zaprezentowany publiczności w Kinie Szkolnym łódzkiej Szkoły Filmowej.

Projekt stanowi część cyklu wydarzeń artystycznych o nazwie Miasto Babel realizowanego przez młodych twórców, kuratorów oraz niezależnych galerzystów z Polski i Europy. Na znajdujący się pod opieką Katarzyny Stańczak i Joanny Szumacher program składają się efemeryczne prezentacje sztuki współczesnej w małych pozainstytucjonalnych galeriach oraz nieoczywistych przestrzeniach w Łodzi, wchodzące w dialog z miejscem i lokalnymi społecznościami.

Jesteś studentem, chcesz dołączyć? --> https://www.4kultury.pl/2-news/252-kolektyw-wet-re...

13.09, g. 16:30 | Letnia szkoła filmowa w „Wieży Babel” w Łodzi | Anna Maria Łuczak, Erika Roux, Marta Hryniuk, Nick Thomas, Sophie Bates

Pokaz filmu -> Kino Szkolne, Szkoła Filmowa w Łodzi, ul. Targowa 61/63

Materiał źródłowy: Festiwal Łódź Czterech Kultur