Liceum UŁ najczęstszym wyborem gimnazjalistów

Liceum Uniwersytetu Łódzkiego zajęło pierwsze miejsce w rankingu najczęściej wybieranych szkół ponadgimnazjalnych w Łodzi. Dane pochodzą z elektronicznego systemu naboru prowadzonego przez samorząd.

W rankingu analizowano zgłoszenia pierwszego wyboru, a w samym zestawieniu pojawiło się 15 szkół, których ilość kandydatów na ten moment wynosi powyżej 110.

PEŁNE ZESTAWIENIE:

1. Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego

2. XXVI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 9 w Łodzi

4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 10 w Łodzi

5. Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej

6. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi

7. XXI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

8. XII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

9. Zespół Szkół Ekonomiczno - Turystyczno - Hotelarskich W Łodzi

10.-11. I Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

10.-11. XXXI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

12. III Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

13. XXV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

14. Zespół Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi

15. VIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

8 czerwca Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi, odpowiedzialny za edukację, wskazywał, że w systemie internetowym, który obsługuje rekrutację, zarejestrowało się już 3336 trzecioklasistów z gimnazjów - ze spodziewanych ponad pięciu tysięcy.

57 procent z zarejestrowanych wybrało licea ogólnokształcące, 39 proc. technika, zaś 4 proc. szkoły branżowe.

Ranking został stworzony przez Dziennik Łódzki.

Całe zestawienie ->

Redakcja: Centrum Promocji