Miasto z perspektywy osób bez domu - Projekt wiedza: Uniwersytet Łódzki w Empiku

Szacuje się, że w Łodzi mieszka około dziewięćset osób bez domu. Jak wygląda miasto z ich perspektywy? Co o nim myślą i jak się w nim czują?

Jakie są codzienne ścieżki osób doświadczających bezdomności, czym jest bezdomność i jak wpływa na doświadczanie miasta, w jaki sposób swoją codzienność organizują sami bezdomni, jak przyciągnąć spojrzenia przechodniów poprzez fotografie i przyczynić się do zmiany wizerunku osób bez domu, zwracając uwagę na osobisty wymiar i zróżnicowany charakter sytuacji, w której się znajdują - opowiedzą o tym Natalia Martini - socjolog z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Małgorzata Kostrzyńska - pedagog społeczny z Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uczestnicy projektu fotograficznego "Łódź (dla) Bezdomnych": Rafał Grzelak, Krzysztof Klejman, Elżbieta Wojtczak, Robert i Filip; podczas spotkania w ramach comiesięcznego cyklu "Projekt wiedza - Uniwersytet Łódzki w Empiku"; współprowadzenie: Uczestnicy projektu fotograficznego pt. "Łódź (dla) Bezdomnych".