Międzynarodowa konferencja „Edukacja dwujęzyczna – krok do przodu”

27 września 2016 r. o godz. 9:30 w Auli Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Pomorskiej 171/173 rozpocznie się konferencja "Edukacja dwujęzyczna - krok do przodu", podsumowująca trwający dwa lata projekt "Bilingual education: a step ahead", realizowany w ramach programu Erasmus +. Konferencję objął honorowym patronatem Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, prof. zw. dr hab. Włodzimierz Nykiel.

Celem konferencji koordynowanej przez Przedszkole Miejskie nr 206 w Łodzi we współpracy z Szkołą Podstawową nr 41 w Łodzi, Wydziałem Edukacji UMŁ, Kuratorium Oświaty oraz Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego jest promowanie profesjonalnego rozwoju kadry nauczycielskiej w ramach edukacji dwujęzycznej. Istotne jest zwłaszcza poszerzanie zainteresowania metodologią CLIL, nowoczesnymi technologiami oraz metodami wspierającymi. Program konferencji będzie koncentrować się zwłaszcza na edukacji dwujęzycznej dzieci z wykorzystaniem nowoczesnych technologii wspierających nauczanie dzieci ze szkół i przedszkoli, podsumowaniu współpracy pomiędzy organizacjami z Polski, Grecji, Turcji i Rumunii działającymi w obszarze edukacji i wymianie dobrych praktyk oraz promocji produktów intelektualnych wypracowanych w czasie trwania projektu.

W konferencji wezmą udział nauczyciele, studenci oraz goście zagraniczni (przedstawiciele władz edukacyjnych, dyrektorzy i nauczyciele), a wśród prelegentów pojawią się: dr Marek Kaczmarzyk, dr Anna Parr-Modrzejewska, Barbary Schindelhauer, Anna Popławska czy Tomasz Bilicki.

Ze szczegółowym programem konferencji można zapoznać się na stronie: