Międzynarodowa konferencja Lodz East Asia Meeting

Zakład Azji Wschodniej Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych oraz Ośrodek Spraw Azjatyckich Uniwersytetu Łódzkiego zapraszają w dniach 2-3 czerwca 2016 na międzynarodową konferencję Lodz East Asia Meeting.

Będzie to już 12. edycja największej międzynarodowej konferencji poświęconej problematyce Azji Wschodniej w Europie Środkowej. W tym roku wykład na temat stosunków japońsko-chińskich, otwierający konferencję, wygłosi profesor Caroline Rose z Uniwersytetu w Leeds. W konferencji udział wezmą naukowcy ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Rosji, Chin, Australii oraz wiodących ośrodków studiów azjatyckich z Polski.

Konferencja została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych oraz Marszałka Województwa Łódzkiego, a partnerami LEAM są: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, Fundacja Pułaskiego, Europe China Academic and Research Network oraz Institute for Asian Studies w Bratysławie

Szczegóły na stronie internetowej: http://www.leam.uni.lodz.pl