11 września, 2017 r.

Międzynarodowa konferencja naukowa na WPiA

Źródło: UŁ

W dniach 15-16 września w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Prawa człowieka i tożsamość narodowa w kontekście procesu integracji europejskiej Ukrainy”. Ma być to wstęp do dalszej naukowej i dydaktycznej współpracy ośrodków badawczych z Łodzi i Odessy.

W organizowanej konferencji wystąpią przedstawiciele jednostek badawczych oraz praktyków zarówno z Polski (reprezentujących ośrodki z Krakowa, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia) jak i Ukrainy (Charków, Czerniowce, Iwano-Frankiwsk, Kijów, Odessa).

Jak zmienia się prawna oraz społeczno-polityczna sytuacja na Ukrainie po Rewolucji Godności? Po jakie mechanizmy – krajowe oraz międzynarodowe – należy sięgnąć w warunkach agresji Federacji Rosyjskiej i trwającego wciąż międzynarodowego konfliktu zbrojnego na Donbasie oraz nielegalnej aneksji Półwyspu Krymskiego? Wreszcie, w jakim kierunku powinny rozwijać się stosunki Ukrainy z Polską, jak i z całą Unią Europejską? Te i inne wątki stanowić będą esencję rozmowy naukowców oraz ekspertów z Polski oraz Ukrainy w Łodzi.

Konferencję objął patronatem Konsul Honorowy Ukrainy w Łodzi, Pan Bogdan H. Wysocki.

Konferencja organizowana jest we współpracy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Prawno-Ekonomicznego Uniwersytetu Narodowego w Odessie im. I.I. Mecznykowa oraz Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Łodzi.

Materiał Źródłowy: WPiA UŁ

Redakcja: Centrum Promocji