Międzynarodowe warsztaty dla studentów: GGULIVRR@Lodz 2018

Wkrótce rozpocznie się GGULIVRR@Lodz 2018 czyli międzynarodowe warsztaty dla studentów na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ. Myślą przewodnią projektu będzie "Łódź akademicka". Studenci staną przed wyzwaniem stworzenia innowacyjnych rozwiązań informatycznych pokazujących i promujących dorobek historyczny Łodzi, jej dziedzictwo i potencjał kulturalny. Pracować wspólnie, w międzynarodowych grupach, będą studenci z Polski, Belgii, Finlandii, Francji, Irlandii, Portugali, Słowacji oraz Ukrainy. Projekt będzie bazował na sztuce wizualizacyjnej jaką są gry i aplikacje kontekstowe.

Nauka pracy w grupie

Uczestnicy zostaną podzieleni na 8-10 zespołów projektowych, a zadaniem każdego z nich będzie stworzenie w ciągu niecałych dwóch tygodni prototypu gry/aplikacji związanej ogólnie z "Łodzią akademicką".

- W skład takiego zespołu wchodzić będą nie tylko studenci kierunków IT i grafiki, ale także turyzmu, zarządzania, biznesu, czy kierunków nauczycielskich - mówi Monika Piłacik z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej.

Dzięki udziale w wydarzeniu studenci będą mieli możliwość zapoznać się z dorobkiem historycznym i potencjałem kulturalnym Łodzi, co przyczyni się do rozwijania umiejętności pracy w silnie zróżnicowanym zespole projektowym i nabywania kompetencji poszukiwanych przez pracodawców.

GGULIVRR początkiem wielkich karier

Projekt GGULIVRR@Lodz powstał z myślą o wspieraniu i rozwoju kompetencji technologicznych studentów oraz tworzenia przez nich gier kontekstowych na aplikacje mobilne. Jego międzynarodowy i interdyscyplinarny charakter łączy wspólne prace naukowców i studentów z Uniwersytetu Łódzkiego, jak i innych europejskich ośrodków akademickich.

- Wydarzenie daje także możliwość bezpośredniej interakcji oraz wymiany doświadczeń środowiska akademickiego oraz przedsiębiorstw - wyjaśnia Monika Piłacik.

W trakcie organizowanych dla studentów spotkań i warsztatów biorą udział przedstawiciele firm, praktycy i eksperci branży IT, którzy prezentują know-how oraz najnowsze rozwiązania wypracowane poprzez swoje organizacje budując wraz ze studentami wspólną przestrzeń dla kształtowania ludzi, technologii i inicjatyw. W wyniku poprzednich edycji projektu zostały wdrożone aplikacje dla muzeum "SE-MA-FOR" oraz "Fundacji Urban Forms".

Prezentacje gier i aplikacji na finał

Wszystkich zainteresowanych finalną prezentacją gier i aplikacji, zapraszamy na uroczyste zakończenie projektu, które odbędzie się 20 września br., o godz. 11.00 na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ (Mała Aula).

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Łodzi.