Międzynarodowy Sukces Studentów Logistyki z Wydziału Zarządzania

Szymon Jankiewicz i Anita Łęgowik studenci kierunku logistyka na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zdobyli I miejsce w finale Międzynarodowego Konkursu Faster Mind Challenge organizowanego przez FM Logistics.

Była to III edycja konkursu w tym roku pod hasłem: Wskaż logistyce drogę do bardziej ekologicznego świata! Szukano pomysłów na: zredukowanie śladu węglowego w prowadzonej działalności, zmniejszenie zużycia energii, opracowanie ekologicznych ofert dla naszych klientów, zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa naszych pracowników.

Studenci Wydziału Zarządzania wygrali etap krajowy i znaleźli się w finale międzynarodowym, odbywającym się w Paryżu, który również zakończył się sukcesem.

"Jako opiekunowie koła jesteśmy bardzo dumni, z naszych studentów. Był to ich autorski pomysł rozwijany pod opieką mentora z Firmy FM Logistics. Bardzo cieszy, że studenci jeszcze na studiach mają okazję wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Jest to kolejny sukces koła naukowe SCM Zarządzanie Łańcuchem Dostaw. Mamy nadzieję, że zachęci to studentów do podejmowania kolejnych wyzwań. Nauka przez działanie to ważny element edukacji. Gratulujemy naszym studentom i życzymy następnych wygranych" - zgodnie mówią opiekunowie koła Agata Rudnicka i Jakub Brzeziński z Katedry Logistyki na Wydziale Zarządzania UŁ.

Zwycięstwo przyniósł projekt wykorzystania generatorów Vortex Bladeless do pozyskiwania energii na potrzeby platform logistycznych. Studenci z Łodzi wyprzedzili zespoły z Francji, Hiszpanii i Rosji.

Gratulujemy sukcesu!

Opracowanie: Agata Rudnicka