Miłość w czasach sztucznej inteligencji | UŁ w Empiku

Zapraszamy na spotkanie z cyklu Projekt wiedza - Uniwersytet Łódzki w Empiku - Ada Florentyna Pawlak "Love, Sex + Robots. Miłość w czasach sztucznej inteligencji."Żyjemy w czasach "stawania się". Sexdroidy, cyfrowe dzieci, hologramy zmarłych, społeczne roboty opiekuńcze, awatary i asystenci głosowi - coraz doskonalsze, symulujące emocje sztuczne istoty staną się wkrótce częścią naszego życia. Czy jesteśmy gotowi na inwazję robotycznych i wirtualnych ucieleśnień? Relacje człowiek - sztuczna inteligencja projektują nową przyszłość́ dla naszego gatunku. Wszystko co otacza człowieka w cywilizacji technologicznej podlega nieustannym uaktualnieniom i oczekuje na pojawienie się swojej nowej wersji. O tym, jak technokultura wpływa na miłość, przyjaźń i zaufanie w czasach sztucznej inteligencji, opowie, w ramach comiesięcznego cyklu "Projekt wiedza - Uniwersytet Łódzki w Empiku", Ada Florentyna Pawlak z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego. Prelegentka jest antropolożką ze szczególnymi zainteresowaniami m.in. antropologią technologii, cyborgów i robotów społecznych.

55648166_10156868379260673_1383202610042896384_o