Na UŁ powstał Dział Prawno-Organizacyjny

Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, na mocy zarządzenia z dnia 23 stycznia, powołał Dział Prawno-Organizacyjny. Nowa jednostka centralna zajmie się koordynowaniem prac legislacyjnych Uniwersytetu oraz będzie udzielać odpowiedzi na pytania dotyczące powszechnie obowiązujących aktów prawnych z zakresu nauki i szkolnictwa wyższego. Będzie także zajmować się zarządzaniem informacją publiczną. Nowy dział będzie ściśle współpracował z Zespołem Radców Prawnych.

Władze Uniwersytetu Łódzkiego odpowiadają tym samym na wyraźną potrzebę reorganizacji pracy w wymienionych obszarach, zgłaszaną przez społeczność akademicką. Zależy nam bowiem na wzmocnieniu procesu tworzenia wewnętrznych aktów prawnych i dbania o ich właściwe stosowanie. Coraz częściej też różne osoby zwracają się do Uczelni o informację w ramach uprawnień przewidzianych przez przepisy o informacji publicznej, co wymusza na nas koncentrację prac z tym związanych w ramach jednej komórki organizacyjnej administracji.

Prosimy zatem, by od 1 lutego we wszystkich sprawach związanych z legislacją wewnętrzną oraz informacją publiczną kierować się do nowego działu.

Dział Prawno-Organizacyjny- nr tel.: (42) 635-41-07

Rektorat UŁ, pok. 105