Najwięcej stypendystów UMŁ studiuje na UŁ

Znamy już wyniki naboru do miejskiego programu stypendialnego skierowanego do laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych i tematycznych podejmujących studia w Łodzi. Aż 20 finalistów z 48 nagrodzonych to studenci Uniwersytetu Łódzkiego.

Najwięcej stypendystów studiuje na Uniwersytecie Łódzkim, drugą w kolejności uczelnią z jest Politechnika Łódzka (12 stypendiów), 10 stypendystów podjęło w tym roku naukę na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, 4 na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz 2 osoby na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Wysokość wsparcia

Podobnie jak w latach ubiegłych stypendia wynoszą w zależności od osiągnięć stypendysty - 1500, 1250 oraz 1000 zł/mc. 17 osób otrzyma stypendium w najwyższej kwocie - 1500 zł/mc, 13 osobom przyznano stypendium w wysokości 1250 zł/mc, dla 18 stypendium wyniesie 1000 zł/mc.

Łączna pula stypendiów w roku akademickim 2020/2021 wyniosła 537 750 zł.

Zdolni z regionu i nie tylko

Tegoroczni stypendyści pochodzą zarówno z Łodzi i regionu, jak i z miejscowości w całej Polsce m.in. z Torunia, Bydgoszczy, Wrocławia, Warszawy, Pucka, Sanoka, Krakowa, Katowic, Rzeszowa, Białegostoku.

Z każdym kolejnym rokiem akademickim liczba olimpijczyków wybierających Łódź i otrzymujących stypendium Prezydenta Miasta Łodzi wzrasta: w roku akademickim 2018/2019 przyznano 24 stypendia, w 2019/2020 - 33 stypendia, w obecnym 2020/2021 - aż 48 stypendiów.

Szczegółowa lista stypendystów jest dostępna na stronie Młodzi w Łodzi w zakładce Inicjatywy - Stypendia Prezydenta Miasta Łodzi.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Źródło: UMŁ