Naukowcy z UŁ z dużymi grantami NCN

Dr hab. Aneta Rogalska z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska oraz dr hab. Julian Sitarek z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej otrzymali granty NCN Sonata Bis na łączną kwotę ponad 3,5 mln zł. Tym samym łódzka Uczelnia zaczyna rok 2020 od wielkiego sukcesu, rozwijając swoją badawczą misję.

Projekt dr Anety Rogalskiej - "Wykorzystanie olaparibu i inhibitorów kinazy ATR/CHK1 jako celowanej terapii przeciwnowotworowej opartej na syntetycznej letalności" - dotyczy nowych możliwości lekoterapii nowotworów jajnika.

_MGL8404_1_pp_Rogalska

fot. M. Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ

Badania zespołu, którym kieruje prof. Julian Sitarek - "Udział Polski w budowie, uruchomieniu oraz przeprowadzeniu wstępnego programu obserwacji za pomocą nowej generacji obserwatorium astrofizyki wysokich energii - LST" - zmierzają do stworzenia sieci teleskopów nowej generacji, LST.

_MGL8390

fot. M. Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ

Otrzymane przez Uniwersytet Łódzki fundusze zostaną wykorzystane na realizację zadań badawczych w ramach zespołów koordynowanych przez oboje beneficjentów.

Sukces naukowców z wydziałów BiOŚ oraz Fizyki wpisuje się strategię uczelni badawczej, którą realizuje Uniwersytet Łódzki. Nasi badacze biorą udział w krajowych i międzynarodowych projektach naukowych, publikują oraz prowadzą czasopisma o wysokiej cytowalności oraz wydają monografie naukowe w wydawnictwach o randze światowej.

Beneficjentom konkursu Narodowego Centrum Nauki gratulujemy!

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Tekst źródłowy: Narodowe Centrum Nauki