Niemcy pod wrażeniem aplikacji UŁ SmartUni

Twórcy projektu SmartUni Uniwersytetu Łódzkiego zostali zaproszeni przez DAAD (Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej) do zaprezentowania projektu w ramach warsztatów "Current trends in the online marketing", które odbędą się w dniach 21-22 listopada 2016 w Bonn.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele 16-tu niemieckich uczelni wyższych, którzy będą zdobywać wiedzę z zakresu nowych trendów w marketingu online. Reprezentantka Biura Współpracy z Zagranicą UŁ- Weronika Ćmielewska, przedstawi aplikację mobilną SmartUni w kontekście jej marketingowego sukcesu i wzrostu rozpoznawalności Uniwersytetu Łódzkiego na portalach społecznościowych i w sieci.

- Naszym celem przy tworzeniu aplikacji było m. in. dotarcie do jak największej grupy potencjalnych studentów zagranicznych. Chodziło nam o to, żeby stawali się naszymi ambasadorami. Jeśli zainteresuje ich coś, łatwo mogą to przekazywać dalej, udostępniać. W 2015 r. zorganizowaliśmy swoisty plebiscyt na największą liczbę udostępnień na portalach społecznościowych. I nie chodziło tylko o FB ale także o jego rosyjskie czy chińskie odpowiedniki. Okazało się, że ponownych udostępnień było naprawdę dużo. To utwierdziło nas w przekonaniu, że SmartUni działa. Poszliśmy z duchem czasu i to się udało - informuje Weronika Ćmielewska.

Uniwersytet Łódzki jest jedyną uczelnią zagraniczną zaproszoną do udziału w tych warsztatach. To m. in. efekt wydania w lipcu tego roku przez DAAD podręcznika "Praktyczne przykłady marketingu online na świecie", w którym aplikacja SmartUni została opisana jako dobry przykład połączenia źródła informacji dla studentów z nowoczesną technologią oraz skutecznym marketingiem.

SmartUni powstała dzięki zdobyciu przez UŁ III miejsca w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Promocja kształcenia na polskich uczelniach wśród cudzoziemców". Konkurs miał na celu wyłonienie najlepszych pomysłów na promocję studiów w polskich uczelniach wyższych wśród zagranicznych kandydatów oraz dofinansowanie do realizacji zwycięskich projektów.