24 maja, 2018 r.

Budżet obywatelski na EkSocu

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny oddaje w ręce swoich pracowników, doktorantów i studentów część środków finansowych w ramach budżetu obywatelskiego. Na realizację zadań przeznaczono 50 tys. zł.; 25 tys. na zadania studenckie i 25 tys. na zadania pracownicze. A wszystko po to, by pracownicy i studenci mieli większy wpływ na działania i kierunki rozwoju wydziału.

Projekt może zgłosić każdy student i pracownik Wydziału przez Internet. Oprócz wypełnienia samego wniosku projekt musi uzyskać poparcie co najmniej 10 studentów lub pracowników – w zależności od tego, do której puli projekt jest zgłaszany.

Gdy tydzień temu ogłosiliśmy, że rusza wydziałowy budżet obywatelski, wywołało to duże zainteresowanie. Studenci zaproponowali na przykład, aby w toaletach zamontować wieszaki na ubrania. Takie drobne usprawnienie, ale ułatwiające życie, a nam nie przyszło wcześniej do głowy. Dokładnie takie jest założenie tego BO, aby udogodnienia, które z poziomu dziekana są często niezauważalne, ujrzały światło dzienne – mówi prof. Michał Mackiewicz, Prodziekan ds. ekonomicznych.

Termin zgłaszania projektów upływa 14 czerwca. Po weryfikacji projektów, wybrane z nich zostaną zaprezentowane podczas Targów Pomysłów. Od 22 do 28 października studenci, doktoranci i pracownicy EkSoc-u będą mogli głosować, również przez Internet, na swoich faworytów. Głosowanie przeprowadzone zostanie oddzielnie dla puli studenckiej i dla puli pracowniczej, a realizacja projektów nastąpi pod koniec roku.

Więcej na stronie -> eksoc.uni.lodz.pl/bo

Redakcja: Centrum Promocji