Nowe władze rektorskie UŁ rozpoczęły pracę

Pierwsze posiedzenie kolegium rektorskiego w nowym składzie odbyło się 1 września w Rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego.

Obradom przewodniczył prof. Antoni Różalski, 17. Rektor UŁ, a uczestniczyli w nim nowi prorektorzy, profesorowie: Elżbieta Żądzińska, Prorektor ds. nauki, Paweł Starosta, Prorektor ds. współpracy krajowej i międzynarodowej, Sławomir Cieślak, Prorektor ds. kształcenia, Grzegorz Urbanek, Prorektor ds. ekonomicznych i Tomasz Cieślak, Prorektor ds. studenckich.

Nowe władze rektorskie wybrano wiosną tego roku na kadencję 2016-2020. Prof. Antoni Różalski zapowiada, że wraz ze współpracownikami, będzie realizować cele jakimi są m. in. utrwalenie wysokiej pozycji Uniwersytetu Łódzkiego w kraju i podniesienie międzynarodowej rangi uczelni.

- Ważny jest także proces przekształcania Uniwersytetu Łódzkiego z uczelni o charakterze dydaktyczno-naukowym w uczelnię naukowo-dydaktyczną, w której zdecydowanie bardziej wykorzystywany będzie potencjał naukowy - zapowiada prof. Różalski.