12 lutego, 2020 r.

Nowy kierunek studiów na Filologu

Nowy kierunek studiów na Filologu

fot. Maciej Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ

Uniwersytet Łódzki, podążając za pojawiającymi się aktualnymi trendami na rynku pracy, stawia na rozwój i udoskonalenia. Obserwujemy zmieniające się tendencje i potrzeby studentów. Na otwieranym właśnie kierunku studiów podyplomowych przy Zakładzie Dialektologii Polskiej i Logopedii na Wydziale Filologicznym UŁ - rehabilitacja zaburzeń głosu – słuchacze będą uczyć się m.in. o pracy nad poprawną emisją głosu, zwiększeniu komfortu mówienia i terapii osób z chorobami krtani czy zaburzeniami artykulacji. Rekrutacja trwa do 20 marca.


Program kierunku zakłada 280 godzin zajęć rozłożonych na dwa semestry. W planie dominować będą przedmioty o charakterze warsztatowym – wszystko po to, by wyposażyć studentów w kompetencje potrzebne do bezpośredniej pracy z pacjentami.


- Słuchacze w toku studiów poszerzą swoją wiedzę między innymi z zakresu anatomii i fizjologii narządu głosu, farmakologii i farmakoterapii czy psychologii - mówi prof. Renata Marciniak-Firadza, kierownik studiów. - Zapoznają się także z różnymi metodami rehabilitacji zaburzeń głosu, między innymi z metodą logopedii artystycznej, metodą akcentów czy z muzykoterapią.


Plan zajęć uwzględnia również 40 godzin praktyk obowiązkowych do zrealizowania w drugim semestrze.


- Środowisko otolaryngologów i foniatrów podkreśla, że lawinowo rośnie liczba zaburzeń głosu o podłożu czynnościowym – twierdzi prof. Renata Marciniak-Firadza. - Pokazuje to, że na rynku pracy istnieje potrzeba kształcenia specjalistów w zakresie rehabilitacji zaburzeń głosu.


Absolwenci studiów podyplomowych będą mogli znaleźć zatrudnienie w placówkach oświatowych (szkoły, poradnie psychologiczno-pedagogiczne), medycznych (szpitale, poradnie zdrowia, sanatoria), miejscach zatrudniających osoby pracujące głosem (radio, telewizja, teatr), a także w prywatnych gabinetach terapeutycznych.


Rekrutacja na kierunek rehabilitacja zaburzeń głosu trwa od 1 lutego do 20 marca. Wymagania dla kandydatów dostępne są na stronie bit.ly/rehabilitacjaglosu.
Tekst źródłowy: Wydział Filologiczny UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Kuba Rozpruwacz na UŁ - XVII Spotkanie z Kryminalistyką
Następna wiadomość Medal Gloria Artis dla prof. M. M. Blomberg