Nowy pomysł na Komitet Rewitalizacji – konsultacje społeczne

Prezydent Miasta Łodzi ogłasza konsultacje społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej w Łodzi zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji.

Celem konsultacji jest zebranie uwag i propozycji dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej w Łodzi zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji.

Komitet stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy z organami gminy w sprawach dotyczących przygotowania, prowadzenia i oceny rewitalizacji oraz pełni funkcję opiniodawczo-doradczą Prezydenta Miasta Łodzi. Członkowie Komitetu Rewitalizacji wyrażają opinie, stanowiska oraz rekomendują rozwiązania w sprawach dotyczących przygotowania, przeprowadzenia i oceny rewitalizacji. Komitet uczestniczy w opiniowaniu oraz przygotowywaniu uchwał Rady Miejskiej w Łodzi oraz zarządzeń Prezydenta Miasta Łodzi związanych z rewitalizacją.

Konsultowany dokument - ZASADY WYZNACZANIA SKŁADU ORAZ ZASADY DZIAŁANIA KOMITETU REWITALIZACJI

Konsultacje przeprowadzone będą w okresie od dnia 6 marca 2021 r. do dnia 6 kwietnia 2021 r. w formie:

· punkt informacyjny czynny od 6 marca do 6 kwietnia w dni robocze w godz. 14:00-15:30 w Biurze Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UMŁ przy ul. Piotrkowskiej 171. W punkcie informacyjnym mieszkanki i mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje ustne uwagi obecnemu na miejscu pracownikowi Biura Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UMŁ

· dyżury telefoniczne pracowników Biura Rewitalizacji i Mieszkalnictwa, podczas których można będzie zgłosić swoje uwagi, opinie i propozycje odbędą się od 6 marca do 6 kwietnia w dni robocze w godz. 14:00 - 15:30. TELEFON - 42 638 51 39

· formularz konsultacyjny, który od 6 marca można wypełnić na stronie Vox Populi, przesłać na adres: rewitalizacja@uml.lodz.pl, złożyć w sekretariacie Biura Rewitalizacji i Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowska 171 w Łodzi (II piętro) w godzinach pracy urzędu godz. 8:00 - 16:00 - poniedziałek, środa, czwartek, piątek, godz. 9:00 - 17:00 - wtorek lub przesłać pocztą na adres: Biuro Rewitalizacji i Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 171, 90-447 Łódź

Podstawą konsultacji społecznych jest Zarządzenie Nr 6625/VIII/21 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej w Łodzi zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji

Konsultacje społeczne organizuje Biuro Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UMŁ.

Ewa Grabarczyk - Kierownik Oddziału ds. Działań Społecznych - tel. 42-638-51-39 - e.grabarczyk@uml.lodz.pl

Więcej informacji na stronie UMŁ

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/