Nowy przewodniczący URSS

Studenci UŁ mają nowego reprezentanta. Głosowanie nad nowym Przewodniczącym Uczelnianej Rady Samorządu Studentów odbyło się w środę, 25 listopada. W związku z ukończeniem studiów przez dotychczasową Przewodniczącą URSS UŁ Hannę Radzińską, kolejnym Przewodniczącym wyłonionym spośród członków Rady został Mateusz Kłudczyński - dotychczasowy Zastępca Przewodniczącej URSS UŁ, Przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Prawa i Administracji oraz student V roku na kierunku Prawo.

- Chciałbym bardzo podziękować Uczelnianej Radzie Samorządu Studentów Uniwersytetu Łódzkiego, jak i całej braci studenckiej za to wyróżnienie i okazane zaufanie. Obiecuję sumiennie sprawować powierzoną funkcję oraz chciałbym podkreślić, że w razie jakichkolwiek problemów, ja, jak i cała Rada, zawsze będziemy służyć pomocą - mówi Mateusz Kłudczyński.

Kilka dni później powołani zostali kolejni przedstawiciele URSS: I Zastępcą Przewodniczącego została Klaudia Górecka, II Zastępcą został Bartłomiej Józefowicz, III Zastępca to Grzegorz Gwarda. Kaję Mosińską powołano na Sekretarza URSS UŁ.

Uczelniana Rada Samorządu Studentów stanowi reprezentację ogółu Studentów UŁ, zrzeszając przedstawicieli wszystkich Wydziałów UŁ wraz z Filią UŁ w Tomaszowie Mazowieckim. Kompetencje Rady sprowadzają się w szczególności do delegowania przedstawicieli studentów UŁ do Uczelnianych Komisji oraz inicjowania i opiniowania projektów decyzji organów Uczelni w sprawach związanych z realizacją procesu kształcenia, wychowania bądź socjalno-bytowych studentów. Uczelniana Rada odpowiedzialna jest również za organizację Juwenaliów Uniwersytetu Łódzkiego. Z przedstawicielami URSS można kontaktować się mailowo (urss@uni.lodz.pl), lub na Fb (https://www.facebook.com/urssul).

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/