3 sierpnia, 2018 r.

Nowy zawód – YouTuber: podsumowanie Meetupu na UŁ

fot. Maciej Fornal, UŁ

Postęp technologiczny i popularyzacja Internetu, który stał się nieodłącznym elementem życia ponad połowy Polaków, pociągają za sobą zmiany na rynku pracy. Swoje miejsce wśród zawodów znalazł… YouTuber. Na Uniwersytecie Łódzkim podczas spotkania w ramach See Bloggers rozmawialiśmy m.in.: o tym jak zostać twórcą, jakie cechy powinien posiadać dobry content i jaka przyszłość czeka to medium.

Festiwal See Bloggers po raz pierwszy odbył się w Łodzi. W dniach 23-24 czerwca przestrzenie EC1 wypełniły się twórcami internetowymi – vlogerami, blogerami i youtuberami z całej Polski. W piątek 22 czerwca na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Swoim doświadczeniem w prowadzeniu kanału na Youtubie podzielili się z nami:

• Adam Drzewicki, twórca najbardziej znanej sondy ulicznej - Matura To Bzdura,
  • Waldemar Florkowski, pasjonat motoryzacji, prowadzący kanał MOTO DORADCA,
  • Patryk Brzozowski, autor kanału „Kameralnie”, w którym m.in. prowadzi wywiady w samochodzie, czy inicjuje motoryzacyjne testy,
  • Krzysztof Micielski, czyli NRGeek, który zajmuje się publicystyką z zakresu gier, filmów i kolekcjonerstwa.

Zapraszamy do obejrzenia debaty:

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Fundusze pożyczkowe i poręczeniowe pod lupą
Następna wiadomość Reklama – kolejny tytuł w serii oksfordzkiej