Odliczanie do Festiwalu Kamera Akcja rozpoczęte

Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od rozpoczęcia uczty dla prawdziwych kinomanów. Festiwal Kamera Akcja rozpoczyna się 19 października. Na uczestników czekają cztery dni zaskakujących premier, wysmakowanego kina, wartościowych warsztatów i paneli dyskusyjnych.

Podczas śniadania prasowego, które odbyło się 3 października w restauracji Motywy, organizatorzy opowiedzieli o wyjątkowości ósmej edycji FKA. Na otwarcie festiwalu przygotowano wielki test o filmowej Łodzi. Swoją wiedzę będą mogli sprawdzić wszyscy zainteresowani. Dodatkową nowością w tej edycji będzie powrót do korzeni. Wracamy z festiwalem do serca miasta - mówi Małgorzata Gontarska, organizatorka. Tegoroczna edycja, jak niegdyś, będzie miała miejsce w Łódzkim Domu Kultury.

Uniwersytet Łódzki od lat współpracuje z Festiwalem. Na śniadaniu prasowym obecny był prorektor ds. studenckich UŁ - prof. Tomasz Cieślak, który wyraził uznanie dla organizatorów festiwalu. Warto wskazać, że Festiwal Kamera Akcja został zapoczątkowany przez studentów filmoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego, z biegiem lat rozrósł się i obecnie stanowi ważny element na festiwalowej mapie Polski.

_20A0042

Prorektor ds. studenckich UŁ - prof. Tomasz Cieślak

_20A0010

Organizatorzy Festiwalu Kamera Akcja - Przemysław Glajzner i Małgorzata Gontarska

Ósmą odsłonę wydarzenia otworzy film Niemiłość (reż. Andriej Zwiagincew). Ta kameralna psychodrama przedstawiająca rodzinę w rozpadzie, powinna przypaść do gustu wszystkim miłośnikom filmów o Rosji i nie tylko. Filmem zamknięcia będzie zaś Łagodna (reż. Siergiej Łoźnica) - kontrowersyjna, niełatwa opowieść, która obdziera ze złudzeń, będąc przy tym fascynującą.

O czym podyskutujemy na Festiwalu Kamera Akcja? Czwartkowy panel to (Post)krytyka czy krytyka w postach? Następnie padnie kilka słów O geopolityce w dystrybucji. W sobotę porozmawiamy o Prepromocji. Filmach, których nie ma. Na zakończenie FKA obierzemy Kurs na trend. Inwazja na Chiny.

Festiwal potrwa do 22 października.

Więcej informacji -> http://kameraakcja.com.plhttp://kameraakcja.com.pl

Redakcja: Centrum Promocji