Początek letniej sesji egzaminacyjnej

Rozpoczyna się letnia sesja egzaminacyjna na UŁ. Będzie ona trwała od 24 sierpnia do 24 września. Egzaminy i zaliczenia odbędą się w formule zdalnej lub stacjonarnej. Wybór trybu egzaminu zależy od decyzji egzaminatora. Poniżej niezbędne informacje dla studentów i prowadzących.

Zgodnie z Komunikatem Rektora UŁ z 24.07. br. egzaminatorzy powinni prowadzić elektroniczne zapisy na zaliczenia i egzaminy, które mają być przeprowadzone stacjonarnie. Wszyscy studenci i doktoranci, zdający egzaminy w budynkach UŁ, będą w nich przebywali zgodnie z wyznaczonym harmonogramem. Warto pamiętać o zabraniu niezbędnych środków ochrony, czyli maseczek i przyłbic.

W przypadku gorszego samopoczucia, przeziębienia lub zakażenia, student powinien wcześniej zgłosić fakt egzaminatorowi. W takim przypadku nie może bowiem wziąć udziału w egzaminie stacjonarnym. Ta zasada dotyczy również wszystkich, którzy przebywają w domu z osobą poddaną kwarantannie.

Podczas egzaminów studenci powinni posiadać własne długopisy oraz inne niezbędne przybory (np. kalkulatory). Warto również pamiętać o zachowaniu odpowiedniego odstępu (2 metry) pomiędzy zdającymi i egzaminatorami. Po zdanym egzaminie studenci powinni opuścić budynek, chyba że czekają na kolejny egzamin lub zaliczenie.

Przypominamy również, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora UŁ nr 130, egzaminy i zaliczenia w sesji letniej mogą być również przeprowadzone zdalnie. Decydował będzie o tym egzaminator.

W sprawie trybu oraz zasad najbliższych egzaminów i zaliczeń warto skontaktować się podanymi niżej kontaktami:

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/