17 marca, 2017 r.

Podium dla UŁ na Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Siatkówkę

fot. UŁ

3. miejsce w Kategorii Open zajęli pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego na Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Siatkówkę, które w tym roku odbywały się w Rzeszowie. W ubiegłą środę z dumą przekazali brązowy medal Rektorowi UŁ.

Pracownicy 6 wydziałów UŁ ramię w ramię walczyli o zwycięstwo.

- Na rzeszowską imprezę jechaliśmy - jak zawsze - z mistrzowskimi aspiracjami – opowiadał dr Michał Zawidzki, rozgrywający. - W pierwszym dniu rozgrywek nasz zespół szedł niczym przecinak, gładko odprawiając kolejnych przeciwników.

W fazie grupowej drużyna Uniwersytetu Łódzkiego wyrała 2:0 z Politechniką Rzeszowską i Uniwersytetem Adama Mickiewicza z Poznania. W ćwierćfinale zwyciężyli z Politechniką Koszalińską również 2:0. W półfinałach passa na chwilę odwróciła się od naszej uniwersyteckiej drużyny i oddali mecz lokalnemu rywalowi z Politechniki, z końcowym wynikiem 2:0 dla drużyny przeciwnej. Ostatecznie, udało im się stanąć na podium, pokonując 2:0 w walce o 3. miejsce, Akademię Sztuki Wojennej z Warszawy.

Drużyna Uniwersytetu Łódzkiego wystąpiła w składzie:

mgr Jarosław Niewiadomski (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu) – kapitan,

mgr Bogdan Kobierecki (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu),

mgr Michał Chojecki (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu),

dr Michał Zawidzki (Wydział Filozoficzno-Historyczny),

dr inż. Artur Hłobaż (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej),

dr hab. prof. nadzw. Jarosław Grobelny (Wydział Chemii),

dr Michał Kobierecki (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych),

dr Paweł Głodek (Wydział Zarządzania).

Obecnie poszukiwana jest “świeża krew” wśród pracowników i doktorantów, żeby powiększyć zespół reprezentacji UŁ. Wszystkie zainteresowane osoby mogą skontaktować się w tej sprawie z kapitanem drużyny, mgr Jarosławem Niewiadomskim (jniewiadomski@uni.lodz.pl).

Uniwersyteckim siatkarzom serdecznie gratulujemy!

Poprzednia wiadomość Magister na 6-tkę
Następna wiadomość Łódzkie Mega Projekty