Podwójna moc pomagania

Wieloletni partner Uniwersytetu Łódzkiego - Santander Bank Polska S.A. - organizuje pomoc dla szpitali w czasach pandemii. Aby dołączyć do tej akcji charytatywnej, wystarczy przekazać dowolnej wysokości darowiznę na konto Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. I.J. Paderewskiego. Do pozyskanych w ten sposób środków bank dopłaci drugie tyle, a całość zostanie przekazana na rzecz potrzebujących placówek medycznych. Zbiórka potrwa do 14 kwietnia 2020 r.

Wpłat należy dokonywać na konto Fundacji, w tytule przelewu wpisując "Pomoc - darowizna".

Nr konta: 89 1090 1056 0000 0001 4462 1854

Zebrana kwota zostanie przekazana szpitalom na zakup testów, respiratorów, odzieży ochronnej oraz innych bieżących potrzeb związanych z walką z koronawirusem. Za każdą otrzymaną złotówkę, Santander Bank Polska dopłaci kolejną złotówkę.

Do tej pory bank przekazał łącznie 2 mln zł ośmiu szpitalom. Wśród obdarowanych placówek znalazły się:

1. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu

2. Szpital Puławy - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach

3. Szpital Uniwersytecki w Krakowie

4. Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu

5. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie

6. Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku

7. Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu

8. Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie (wyposażenie dla oddziału pacjentek w ciąży zarażonych koronawirusem)

Zbiórka charytatywna pomoże wesprzeć kolejne placówki medyczne. Santander Bank Polska jest skłonny przekazać kolejne 2 mln zł innym potrzebującym szpitalom.

santander

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/