13 maja, 2019 r.

Pokaż studenckie życie w Łodzi! Rozwijamy program Mentor

Pokaż studenckie życie w Łodzi! Rozwijamy program Mentor

fot. Maciej Andrzejewski, CP UŁ

Mentor UŁ to student, który pomaga osobie przyjeżdżającej na studia lub na wymianę studencką do Łodzi odnaleźć się w całkowicie dla niej nowym miejscu. Jest jej pierwszym kontaktem w Polsce i ma szansę zostać pierwszym przyjacielem, często kimś, kogo zagraniczny student poznaje jeszcze przed przyjazdem. Taka znajomość i wsparcie są naprawdę nieocenione, kiedy stajemy przed życiową rewolucją, którą jest przeprowadzka do innego kraju na semestr lub kilka lat.Aby zostać mentorem wystarczy wypełnić formularz.Mentor pomaga odnaleźć się w uczelni, w akademiku, załatwić sprawy bieżące i całkowicie nowe dla gości z zagranicy. Pomaga również poznać miasto, znaleźć w nim ciekawe miejsca, wspiera, kiedy trzeba załatwić coś w miejscu, w którym mówi się tylko po polsku – jest przyjacielem-przewodnikiem. Mentorem zostać może również student UŁ z zagranicy, który doskonale wie jak trudno jest znaleźć się z dala od rodziny, w całkowicie nowym otoczeniu. Tego typu doświadczenie powoduje, że studenci wiedzą co dla innych może być wyzwaniem na początku pobytu.


W zamian za pomoc Mentor zyskuje nie tylko wdzięczność przydzielonych mu pod opiekę studentów, ale najczęściej również przyjaźń na lata. Ma szanse ćwiczyć języki obce z native speakerami oraz poznać międzynarodowe otoczenie bez konieczności wyjeżdżania z Łodzi. Jeśli planujesz wyjazd w ramach programu Erasmus+, pomoc studentowi z zagranicy może być pierwszym krokiem by zapoznać się z inną kulturą i obyczajami oraz zobaczyć jakie informacje są potrzebne każdemu studentowi na początku pobytu w nowej uczelni.

37425649676_ae8cc6d441_z

Zachęcamy do zgłaszania się na Mentora!

Chcesz nawiązać międzynarodowe przyjaźnie, podszlifować język obcy, przeżyć ciekawą przygodę w Łodzi? Zostań opiekunem studenta zagranicznego! Jeżeli czujesz, że bycie Mentorem to coś dla Ciebie, wypełnij formularz aplikacyjny dostępnych do dnia 27 maja 2019 r.W tym roku rekrutacja na Mentora odbywa się przy współpracy Erasmus Student Network UŁ oraz Biura Współpracy z Zagranicą. W ramach projektu zgłoszeni Mentorzy przeszkoleni zostaną przez ESN i BWZ z zakresu wielokulturowości, umiejętności miękkich oraz pierwszych kroków studentów zagranicznych w UŁ. Najbardziej wytrwali i zmotywowani do pomocy innym, otrzymają bluzy i gadżety, które wyróżnią ich spośród pozostały studentów UŁ. Ponadto gwarantujemy inne formy motywacyjne.Więcej informacji o programie Mentor znajdziesz się tutaj: https://www.lodz.esn.pl/?q=mentor. Masz wątpliwości? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania, napisz do nas na: mentor.uni.lodz@esn.pl lub na Facebooku: https://www.facebook.com/esnul/.44501409034_755d909166_zNaprawdę możesz komuś pomóc! Nie czekaj, zapisz się, a twój świat zmieni się na lepsze!

Welcome to Poland „program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. Podniesienie kompetencji kadry akademickiej i potencjału instytucji w przyjmowaniu osób z zagranicy – Welcome to Poland realizowany w ramach Działania określonego we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-PN14/18”


build up logotypy ESN UŁ

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.


Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/Materiał źródłowy: ESN UŁ, BWZ UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Zostawić miejsce dla innych – prof. T. Kotarbiński o humanistyce
Następna wiadomość Dzień i Bal Doktorantów UŁ po raz trzeci