25 czerwca, 2020 r.

Półkolonie dla dzieci RoboCAMP

fot. Maciej Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ

RoboCAMP to organizowane na Uniwersytecie Łódzkim pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy modeli robotów z klocków LEGO. Podczas nich - dzieci w wieku 6-8 oraz 9-12 lat - mogą poczuć się jak prawdziwi, mali konstruktorzy. Zostały ostatnie wolne miejsca.

RoboCAMP to program stworzony z myślą o skutecznym uczeniu dzieci przedmiotów ścisłych, w tym robotyki, matematyki i fizyki, również inżynierii, astronomii oraz rozniecania w nich pasji do nauki. Zajęcia są tematyczne, a na każdym kursie dzieci poznają zagadnienia z różnych dziedzin nauki i otaczającego świata. W czasie wakacji 2020 poruszane będą trzy zagadnienia.

W pierwszym tygodniu 3-7 sierpnia 2020:

· dzieci 6-8 lat: Star CAMP WeDo – Roboty LEGO w kosmosie – Budujemy kosmiczne roboty i programowalne pojazdy – dzieci będą poznawać fascynujący świat astronomii i astrofizyki, budując modele statków kosmicznych i pojazdów inspirowanych filmami science-fiction

· dzieci 9-12 lat: Przygoda z LEGO SPIKE Prime – najnowsze klocki LEGO na zajęciach RoboCAMP!

Spike Prime to kolorowe klocki i system, który przez zabawę uczy krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, bez względu na stopień zaawansowania dzieci. Więcej o SPIKE Prime w opisie zajęć.

W drugim tygodniu 10-14 sierpnia 2020:

· dzieci 6-8 lat: City CAMP WeDo – Sekrety Nowoczesnego Miasta – dzieci będą poznawać i budować maszyny, które zmieniły otaczający nas świat i zagościły na stałe w naszym codziennym życiu.

Dzieci młodsze pracują z zestawami klocków LEGO WeDo, dzieci starsze – z najnowszymi klockami LEGO SPIKE Prime.

W czasie wakacji 2020 półkolonie RoboCAMP na Uniwersytecie Łódzkim odbędą się w budynku British International School of the University of Łódź, przy ul. Fabrycznej 4, 90-325 Łódź.

W rękach profesjonalistów

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, którzy zapewniają świetną zabawę dla dzieci w atmosferze nauki i kreatywnego myślenia. Zajęcia RoboCAMP otrzymały tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Półkolonie RoboCAMP są rejestrowane w bazie wypoczynku MEN/kuratorium, co często ułatwia uzyskanie dotacji z zakładu pracy na wypoczynek dzieci.

Informacje na temat zapisów i opłat ->

Więcej o programie ->

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał źródłowy: Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Depopulacja w Polsce – gdzie i czemu ubywa mieszkańców?
Następna wiadomość UŁ na biegowo – profesjonalne treningi dla biegaczy