Półkolonie RoboCAMP na UŁ

Półkolonie RoboCAMP to pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy modeli robotów, z klocków LEGO, które organizujemy w każde wakacje i ferie od 2011r. na Uniwersytecie Łódzkim. RoboCAMP to program stworzony z myślą o skutecznym uczeniu dzieci przedmiotów ścisłych, w tym robotyki, matematyki i fizyki, również inżynierii, astronomii oraz rozniecania w nich pasji do nauki. Zajęcia są tematyczne, na każdym kursie dzieci poznają również zagadnienia z różnych dziedzin nauki i otaczającego nas świata.

W czasie wakacji 2022 półkolonie RoboCAMP na Uniwersytecie Łódzkim odbędą się w następujących terminach:

W pierwszym tygodniu 4-8 lipca 2022

• dzieci 6-8 lat: grupa WeDo – Szalone zwierzęta. Nowość!

Podczas tego kursu udamy się na wyprawę po całym świecie poznając niesamowite zwierzęta i ich zwyczaje. Jak chodzą kraby? Jak pająk tka swą sieć? Czy potwory istnieją? Na takie i inne pytania znajdziecie odpowiedź na tym kursie!

• dzieci 9-12 lat: grupa SPIKE PRIME – Pierwsze Kroki ze SPIKE PRIME.

Spike Prime to kolorowe klocki i system, który przez zabawę uczy krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, bez względu na stopień zaawansowania dzieci. Więcej o SPIKE Prime w opisie zajęć.

W drugim tygodniu 11-15 lipca 2022

• dzieci 6-8 lat: Star CAMP WeDo - Roboty LEGO w kosmosie.

Budujemy kosmiczne roboty i programowalne pojazdy – dzieci będą poznawać fascynujący świat astronomii i astrofizyki, budując modele statków kosmicznych i pojazdów inspirowanych filmami science-fiction.

• dzieci 9-12 lat: grupa SPIKE PRIME – Zbuduj miasto. Nowość!

Jak to się stało, że po ulicach jeżdżą samochody, mieszkamy w wysokich budynkach i możemy latać samolotem? Na zajęciach poznamy maszyny budowalne, zbudujemy modele aut oraz robotycznych ramion. Co nam przyniesie jutro?

Dzieci młodsze pracują z zestawami klocków LEGO WeDo, dzieci starsze – z klockami SPIKE PRIME.

ZAPISY: Załączone ZGŁOSZENIE - formularz należy wypełnić i odesłać emailem na fundacja@uni.lodz.pl (nie trzeba drukować i podpisywać). Po otrzymaniu Zgłoszenia, organizator zwrotnie potwierdza emailem udział dziecka. Należy wówczas uiścić przelewem opłatę – zaliczkę lub całą opłatę.

OPŁATA wynosi 850zł. Rabat 50 zł za udział drugiego dziecka z rodzeństwa biorącego udział w RoboCAMP na UŁ w czasie wakacji 2022. Opłata obejmuje udział w RoboCAMP - 35 godzin zajęć - warsztatów RoboCAMP w godz. 9-16.00 oraz opiekę - gry i zabawy w świetlicy w godz. 8-9.00 i 16-17.00, 3 posiłki (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek), ubezpieczenie NNW.

Zaliczkę 200 zł – należy wpłacić przelewem w ciągu 3 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia dziecka na zajęcia. Pozostałą część opłaty należy wpłacić najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem zajęć. Półkolonie RoboCAMP są rejestrowane w bazie wypoczynku MEN / Kuratorium, co często ułatwia uzyskanie dotacji z zakładu pracy na wypoczynek dzieci. Wystawiamy faktury VAT.

Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM zajęć umieszczonym na stronie Fundacji UŁ.

INFORMACJA u organizatora RoboCAMP na UŁ: Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego - tel. 695 499 554 - Maria Głowacka lub oraz fundacja@uni.lodz.pl

Informacje również na stronie www.fundacja.uni.lodz.pl

Wakacje 2022 z RoboCAMP na Uniwersytecie Łódzkim to:

• 35 godzin zajęć dydaktycznych z robotyki oraz programowania w godz. 9:00-16:00 od poniedziałku do piątku

Opieka nad dziećmi w godz. 8:00-17:00 - półkolonie, zarejestrowane w bazie MEN/Kuratorium.

• Wyżywienie - 3 posiłki dziennie oraz napoje, w tym drugie śniadanie, obiad, podwieczorek.
  • Grupy tematyczne liczą maksymalnie 12 dzieci – dzieci pracują samodzielnie.
  • Podczas 5 dni zajęć dzieci budują około 5-10 modeli robotów, w tym według własnego pomysłu.
  • Nowoczesne pomoce naukowe, komputery, zestawy LEGO Mindstorms EV3 i WeDo.
  • Wykwalifikowana kadra – doświadczeni lektorzy i opiekunowie.
  • Dyplom ukończenia kursu - certyfikat RoboCAMP oraz Uniwersytetu Łódzkiego.

Materiał: Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego