Polska prowincja bez kobiet? Analiza UŁ

Już w okresie PRL-u zauważalna była dynamiczna emigracja z peryferyjnych terenów wiejskich do większych ośrodków miejskich. W tym procesie od początku zdecydowanie przodowały młode kobiety. Postępująca dziś cyfryzacja pracy oraz popularność zdalnego modelu wykonywania obowiązków zawodowych jeszcze bardziej dynamizują ten trend. Prof. dr hab. Piotr Szukalski analizuje współczesne przyczyny i konsekwencje migracji młodych kobiet do dużych ośrodków.

Jak ten proces wpływa na życie, rozwój gospodarczy i przyszłość polskiej prowincji? Jak na tle innych dużych miast plasuje się Łódź? Szeroki obraz współczesnej emigracji wewnętrznej ukazuje również artykuł Prowincja się wyludnia, miastowi szukają elitarności poza centrum. Pandemia tylko to przyspieszy [kliknij] opublikowany w serwisie BIQdata.pl. Autor - Jarosław Kopeć - opiera swój materiał na wspomnianych analizach łódzkiego demografa.

Artykuł Piotra Szukalskiego ukazał się w Biuletynie Informacyjnym "Demografia i Gerontologia Społeczna" 2020, Nr 4 [kliknij]

Polecamy również lekturze materiał Jarosława Kopcia Prowincja się wyludnia, miastowi szukają elitarności poza centrum. Pandemia tylko to przyspieszy [kliknij]

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Tekst źródłowy: BIQdata.pl