Polsko-litewskie spotkanie na UŁ

W zeszłym tygodniu Uniwersytet Łódzki gościł władze litewskiego Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie (VMU). Podczas spotkania omawiano kierunki współpracy badawczej.

Po konferencji z udziałem Prorektora ds. współpracy krajowej i międzynarodowej UŁ prof. Pawła Starosty, dziekanów Wydziałów UŁ i profesorów wybranych dziedzin, goście udali się na zwiedzanie miasta z lektorem SJPdC, zaś program dnia uwieńczyły koncert i uroczysta kolacja z Rektorem UŁ prof. Antonim Różalskim w Pałacu Biedermanna.

W spotkaniu wzięli udział:

prof. Juozas Augutis, Rektor VDU

prof. Ineta Dabašinskienė, Prorektor ds. współpracy międzynarodowej VDU

prof. Arturas Mickevičius, kierownik zespołu nauk społecznych w Akademii Edukacyjnej VDU

dr hab. Paweł Starosta, prof. UŁ, Prorektor ds. współpracy krajowej i międzynarodowej UŁ

dr Marzena Krawczyk, kierownik Centrum Rozwoju Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ

dr hab. Bogna Rudolf, prof. UŁ, Prodziekan ds. współpracy z zagranicą i rozwoju Wydziału Chemii UŁ

dr hab. Mariusz Sokołowicz, prof. UŁ, Prodziekan ds. promocji i współpracy z zagranicą Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ

dr hab. Michał Lachman, Prodziekan ds. dydaktycznych Wydziału Filologicznego UŁ

VDU (lit. Vytauto Didžiojo universitetas - VDU; ang. Vytautas Magnus University - VMU) jest jedną z najbardziej prestiżowych uczelni litewskich - silnie zorientowaną na współpracę globalną i aktywną na szeroką skalę w programie Erasmus+. Prowadzi aż 33% kierunków w wykładowym języku angielskim. Stanowi ponadto istotny ośrodek polonistyki i angażuje się w kształcenie przyszłych nauczycieli języka polskiego, kultury i historii Polski w szkołach na Litwie.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Materiał źródłowy: BWZ UŁ